Pomysły na prezent dla drugiego dziecka

Pomysły na prezent dla drugiego dziecka

  admin  

 (1199)    (3)

Co kupić noworodkowi, gdy ma już wszystko, czyli lista prezentów dla drugiego dzieckaKiedy w rodzinie pojawia się pierwsze dziecko, pomysłów na prezent jest mnóstwo. Młodzi rodzice kompletują wyprawkę, przyda się im więc wiele rzeczy: ręczniczki, bujaczki, ubranka, grzechotki… można by wymieniać bez końca. Zagwozdka pojawia się jednak przy kolejnych pociechach – co kupić maluchowi, który ma starsze rodzeństwo, a co za tym idzie - cały noworodkowy asortyment?

Dobrym pomysłem jest oczywiście zapytanie rodziców malca, czego potrzebują. Jeśli odpowiedzą szczerze i konkretnie – problem poszukiwania podarunku znika sam. Jeśli jednak w ogólnym zamieszaniu, jakie często towarzyszy przyjściu na świat nowego członka rodziny, matka z ojcem nie są w stanie zdecydować się na nic konkretnego, podpowiem Wam ja – doświadczona mama dwójki dzieci.

Pieluchy – zwykłe i tetrowe, flanelowe, bambusowe – każde!

Paczka pieluch to zawsze dobry prezent. Może niezbyt oryginalny, ale zapewniam – cieszy. Jeśli nie chcesz pozostać przy tradycyjnych pampersach, na rynku dostępnych jest kilka innych rodzajów pieluch: bambusowe – przepuszczające powietrze, miękkie i delikatne czy flanelowe – miłe w dotyku, nie podrażniające skóry. Nie zapominajmy także o klasycznych tetrach – wiele mam znajduje dla nich wiele różnorodnych zastosowań, choć ja osobiście wolę te wcześniej wspomniane – są delikatniejsze i po prostu – ładniejsze. Może uroda nie powinna być kluczowym elementem w dokonywaniu zakupów, jednak często jest – i trudno! Designerskie wzory, piękne obrazki – cieszą oko, a poza tym dobrze kryją wszelkiego rodzaju plamy. Pieluch – tych klasycznych pampersów do zakładania na pupę oraz tych pełniących funkcję kocyków, prześcieradełek, szmatek, ochraniaczy przed słońcem, nakładek na przewijak itd. – nigdy za wiele!

Sensorki

Nie jestem zwolenniczką kolorowych, świecących, dziwacznych zabawek, ale sensorki to wyjątek od reguły. Dla mniej wtajemniczonych wyjaśnię, czym one w ogóle są. To niewielkie szeleszczące, grzechoczące lub wydające innego rodzaju dźwięki zabaweczki, za pomocą których maluchy ćwiczą zmysły dotyku, wzroku czy słuchu. Wspomagają ogólny rozwój, rozwijają w najmłodszych zainteresowanie otaczającym światem. To także świetny prezent dla rodziców – jeśli sensorek trafi w gust niemowlaka, może zająć go na długi czas, a co za tym idzie – dać chwilę oddechu zmęczonym mamie i tacie.

Organizery samochodowe

Bardzo praktyczna rzecz. Zawiesza się go na tylnej części fotela samochodowego, dzięki czemu najmłodsi mogą mieć w podróży pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy, jak butelka wody, zabawka, ulubiona książeczka czy chusteczki nawilżane. Nawet jeśli starsze dziecko go posiada, pewnie nadal z niego korzysta. A młodsze – z pewnością doceni taki gadżet.

Pościele, kołderki, kocyki

Każde dziecko ma swój ulubiony kocyk czy kołderkę. Pomysł, by dzieliło się nim z nowo narodzonym bratem czy siostrą nie jest zbyt dobry. Po co narażać się na ataki zazdrości i kiepskiego humoru? Lepiej sprawić noworodkowi jego własny kocyk, do którego się przyzwyczai, który od urodzenia będzie kojarzył mu się z bezpieczeństwem i rodzinnym ciepłem. Poza tym tego typu rzeczy się zużywają – kocykami przykrywamy dzieciaki w wózku, w aucie, w łóżeczku (lub w jakichkolwiek innych miejscach, w których zdarza się malcom usypiać), na trawce wiosną czy latem, później posłużą jako dachy domków, nakrycia namiotów, przebrania duchów i tak dalej…Albumy pamiątkowe

To prezent może mniej praktyczny niż te, które wymieniłam wcześniej, ale na pewno ważny. Często bywa tak, że przy pierwszym dziecku rodzice dbają o zachowanie w pamięci (również w pamięci telefonu czy aparatu…) wszystkich istotnych chwil spędzonych z maluszkiem. Robimy zdjęcia, kiedy malec po raz pierwszy się uśmiecha, kiedy je pierwszą łyżeczkę zupki, kiedy stawia pierwszy krok. Zapisujemy pierwsze słowa, obwieszczamy wszem i wobec każde osiągnięcie pierworodnego lub pierworodnej. A kolejne dzieci? Nie mają już tylu fotografii. Fakt, że zjadły obiad, nie wydaje się na tyle ważny, by go dokumentować. Albumy, w których zapisać można te magiczne chwile są jak najbardziej trafionym prezentem dla malca.

Powyższa lista zawiera pewniaki – mama, która spodziewa się kolejnego dziecka lub dopiero co pojawiło się ono na świecie, na pewno ucieszy się dostając coś z mojego zestawienia. Najlepiej jednak zapytać rodziców, czego potrzebują – nietrafiony i mało przydatny prezent nie boli co prawda tak bardzo jak nieprzespana noc, brak czasu dla siebie czy ciągłe zmienianie pieluch, ale po prostu – nie cieszy.

 (1199)    (3)

Odbierz w paczkomacie - InPost